Шановні координатори та учасники конкурсу "Левеня-2020"! Конкурс буде проведено 08 квітня 2020 року.

пʼятниця, 1 серпня 2008 р.

Організація Всеукраїнського фізичного конкурсу «Левеня» на СумщиніФізичний конкурс «Левеня» був започаткований Львівським фізико-математичним ліцеєм при Львівському національному університеті імені І.Франка у 2001 році. У 2002 році він отримав статус Всеукраїнського фізичного конкурсу і став одним із найпоширеніших та найпопулярніших конкурсів серед учнів 7-11 класів. З того ж самого 2002 року школярі Сумщини активно включились у конкурс. Щороку зростає кількість його учасників (таблиця). За кількістю учасників конкурсу Сумська область у 2008 році посіла третє місце в Україні, випередивши густонаселені Дніпропетровську, Донецьку, Запорізьку, Київську, Одеську області і поступившись лише Харківській та Львівській. За цими цифрами стоїть велика організаційна робота вчителів фізики, які є координаторами конкурсу у своєму навчальному закладі, а також координаторів районів і міст, керівників шкіл, працівників відділів та управлінь освіти.
За роки проведення конкурсу в області склалась система роботи по залученню до участі у ньому учнів загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів: створена мережа районних і міських координаторів; щороку плануємо проведення двох-трьох обласних семінарів-практикумів для районних і міських координаторів, на яких обговорюємо та підводимо підсумки участі учнів області у конкурсі, проводимо практичні заняття по заповненню заявок та звітної документації; питання роботи з обдарованими учнями, в тому числі їх участі у всеукраїнських учнівських змаганнях, обговорюємо на обласних семінарах керівників районних (міських) методичних об’єднань учителів фізики та на інструктивно-методичних нарадах спеціалістів управлінь (відділів) освіти (методистів рай(міськ)методкабінетів); для пропаганди ідей та надання інформації про конкурс широко використовуємо обласну педагогічну пресу та ресурси Інтернету: журнал “Педагогічна Сумщина”, газету “Педагогічна трибуна”, веб-сторінку “Левеня” на Сумщині” (http://sumylevenia.blogspot.com/).
У 2008 році значно розширилась мережа та зросла кількість навчальних закладів, учні яких брали участь у конкурсі. 13 квітня цього року декілька сотень загальноосвітніх навчальних закладів Сумщини гостинно відчинили двері перед конкурсантами.
Організовано і масово пройшов конкурс у Сумському (331 учасник, координатори Мащенко О.В., Сіромаха Т.К.), Великописарівському (116 учасників, координатор Мовчан В.М.) та інших районах, а також у закладах професійно-технічної освіти (загальна кількість – 130 учасників, координатор Близнюкова Р.М.).
Високою організацією і найбільшою кількістю учасників конкурсу відзначилися міста: Суми – 1077 (міський координатор Ткаченко В.М.), Шостка – 320 (Лук’янова М.Ф.), Конотоп – 186 (Папенко М.М.), Охтирка – 124 (Чельмак Л.М.).
Серед навчальних закладів найкраще відзначилися Сумська гімназія №1 (215 учасників, координатор Казбан Т.Л.), Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ст. №17 (117 учасників, координатор Дьяченко М.Ю.) і Сумська спеціалізована школа №29 (102 учасники).
Висловлюємо вдячність усім учителям, які організували та провели конкурс у своїх навчальних закладах, а також директорам шкіл, методистам, спеціалістам і начальникам (завідуючим) управлінь (відділів) освіти райдержадміністрацій (міських рад), які допомагали та сприяли проведенню конкурсу «Левеня-2008».
Координаторів районів, міст і шкіл, які проявили неабиякі організаторські здібності і залучили до конкурсу велику кількість учнів, організатори конкурсу запросили на Всеукраїнський семінар, який відбувся 07-11.07.08 р. у м. Яремче Івано-Франківської області:
Мащенка О.В. – координатора Сумського району;
Казбан Т.Л. – координатора Сумської гімназії №1;
Папенка М.М. – координатора м. Конотопа;
Чельмак Л.А. – координатора м. Охтирки;
Лук’янову М.Ф. – координатора м. Шостки.
Вітаємо всіх учасників конкурсу з перемогою. Сподіваємось, що участь у ньому дозволить глибше зрозуміти закони розвитку Природи, здобути ґрунтовні знання з фізики та розширити кругозір, а також надіємось, що цей конкурс буде доброю підготовкою випускників шкіл до зовнішнього незалежного тестування з фізики.
С.П.Лабудько, обласний координатор